Het best kun je bij het verdelen van de apple ID's (en dus de iCloud functies) kijken naar wie wat waar gebruikt. We hebben hier thuis 5 apple ID's;
1 generieke voor aankopen
1 voor ieder lid van het gezin afzonderlijk. (4 mensen)
We gebruiken de iCloud op ieder device persoonlijk. (iphones en ipods/ipads)
Dus: ik heb een imac, iPhone en ipad en gebruik deze met mijn persoonlijke ID voor: iMessage en Email. De overige zaken worden via het generieke account gedaan.
Op de andere devices is dit eigenlijk precies zo geregeld. Alle imessage en mail loopt via het persoonlijke account, de rest via het generieke. (je kunt hier mee spelen, maar dit werkt voor ons het best)
Als je kijkt naar de adresboeken kun je meerdere iCloud accounts in je MAC adresboek toevoegen. Wel bij het aanmaken van een contactpersoon dan selecteren naar welk adresboek deze moet. (Wil je niet dat je vrouw in jouw adresboek zit, maak dan op je mac een aparte account voor je vrouw aan, dan kan ze er niet meer in.)
In principe is het enige probleem de fotostream, die kun je maar koppelen aan 1 apple ID (=iCloud ID)
Facetime / Mail / Agenda / Contactpersonen / iMessage zijn allemaal op vrijwel alle devices te koppelen aan verschillend iCloud ID's, dus dat moet geen probleem zijn.
Mocht je problemen hebben met het verschuiven van foto's zoals je beschrijft, kijk dan goed naar de contacts waar dat gebeurt, zijn ze voldoende verschillend van elkaar??? Kijk dan ook even naar je apple ID's (appleid.apple.com -> manage account) Het kan namelijk zijn dat er een email adres bij de andere account staat die in je eigen account ook staat, of een telefoonnummer oid. Dit alles kan problemen veroorzaken in met name het adresboek.
Ik heb in het begin ook wel de nodige problemen gehad, maar meestal was het omdat ik niet goed had gepland wie/wat/waar moest doen. Als je op internet zoekt naar iCloud in a family setting kom je wel tips en truuks tegen die je kunnen helpen. deze link kan je misschien verder helpen. Hier staat namelijk een leuke sheet bij waarop je eea goed kunt plannen. Het is even wat puzzelwerk, maar het loont de moeite!!!
iOS 5 & iCloud Tips: Sharing an Apple ID With Your Family