van wanneer zijn de kaarten?
Ik heb Navigon op mijn iPhone 4 (sinds gisteren) en ben eigenlijk wel nieuwsgierig van wanneer de kaarten zijn. Op mijn Nokia maakte ik gebruik van Sygic en die kaarten waren van okt 09 (kan er een paar maanen naast zitten hoor).
Met name de nieuwe wegsituatie rondom Eindhoven stond wel op de Sygic maar ik weet niet of die ook al op Navigin staan. Ik heb al heel de site van Navigon doorgespit maar kan het antwoord op mijn vraag daar niet vinden. Ik hoop dat iemand hier het antwoord weet. |
De situatie rond eindhoven staat ook al op de meest recente navigon. Maar de kaarten zijn niet de meest recente die er zijn. een stuk rondweg hier in tilburg staat er bv nog niet op terwijl die op igo die ook gebruik maakt van Navteq kaarten al wel staat.
|
De (nieuwbouw)wijk waar ik woon is al ouder dan 4 jaar maar volgens de Navigon kaarten kan ik nog steeds niet over gebaande wegen naar mijn huis rijden.
Kaarten zijn dus minstens 4 jaar oud :( |
Citaat:
|
In zijn algemeenheid zijn de kaarten van Navigon van 2009 en 2010. Echter als de gemeente of andere verantwoordelijke de wijzigingen niet doorgeeft staan die wijzigingen er (nog) niet in. Sommige gebieden zijn dus 'bij', andere niet. Ik heb Navigon al zo'n 1 1/2 jaar en bij de laatste update van Navigon zijn 'nieuwe' kaarten geleverd.....
|
Citaat:
Als jij aangeeft dat je een update van Navigon hebt, veronderstel ik dat je de betaalde app hebt? Citaat:
Dit zeg ik mede omdat het systeem in mijn auto (inbouw in Opel, maar ook op basis van Navteq) met precies hetzelfde probleem worstelt. |
Ik maak gebruik van de betaalversie en kan me inderdaad voorstellen dat deze kaarten nieuwer zijn dan van de gratis versie
|
Ook ik heb inderdaad de betaalde versie. Welke kaarten in de gratis T-mobile versie zitten weet ik niet.
|
In de gratis versie staat bij mij 2010 genoemd. Een nieuwe wijk in Scherpenzeel van twee jaar oud staat erin.
|
Wat ik wel raar vind, ik woon in een eenrichingsstraat en dat is al meer dan 20 jaar zo en toch staat die nog steeds niet aangeduid als 1 richting waardoor de navigatie mij altijd in de verkeerde richting de straat in stuurt.Terwijl een andere straat in de buurt wel een pijltje van 1 riching heeft op de kaart en dat klopt daar ook. Precies of ze zijn mijn straat vergeten aan te duiden. Heb het sinds ik Navigon heb van de zomer al zeker 10 keer gemeld via fout in de kaart. Dus hopelijk houden ze er rekening mee in de volgende kaartpdate. Want in de laatste versie Navigon 1.7 was er toch geen kaartupdate toch? Dat was bij 1.6 had ik gelezen.
|
Het kaartmateriaal blijft toch een nadeel van Navigon. In de Navteq-kaarten ontbreken gewoon teveel recente wijzigingen, zoals bijvoorbeeld ook de situatie rond Sneek. Deze ontbreekt trouwens ook op de kaart op navteq.com, dus daar kan Navigon niet zoveel aan doen...
Het blijkt toch een voordeel te zijn om, zoals TomTom dat met Tele Atlas heeft, een kaartenmaker in eigen bezit te hebben. Hoewel, in de laatste versies zit een vreemde fout: in de straat waarin ik woon (nieuwbouw: 2007) zijn de huisnummers verkeerd-om weergegeven (was eerst wel goed en ook op de PND's is het correct weergegeven). Overigens bestaat de straat in Navigon wel, maar de huisnummers herkent ie niet. |
Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 06:06. |