Haalt links en rechtsaf door elkaar
Sinds ruim een jaar gebruik ik nu Navigon op mijn iPhone (sinds kort naar volle tevredenheid op mijn iPhone 4) maar ik maakte laatst iets raars mee:
http://img708.imageshack.us/img708/9643/navigonq.png Wat me de laatste tijd vaker opvalt, is dat Navigon 'in de war' lijkt. In het voorbeeld hierboven is te zien dat ik rechtsaf moet, maar de dame (standaard gesproken aanwijzingen, geen TTS) zegt dan dat ik links af moet slaan. Het plaatje laat ook zien dat ik linksaf moet. Maar ik moet rechtsaf! Dat laat de route gelukkig ook wel zien. Gisteravond gebeurde het weer: ik moest linksaf (andere situatie, andere plek) en ik kreeg ook netjes een pijl voor linksaf slaan te zien, maar ik hoorde: 'rechtsaf slaan'! Hebben meer mensen deze gekke ervaring? Edit: ik bedacht me tijdens het posten van deze post, om het nog eens te proberen en hetzelfde punt nog eens in simulatie modus te laten passeren. En wat denk je? Geen rariteiten, gewoon netjes 'schuin naar rechtsaf slaan' http://img715.imageshack.us/img715/8623/img01990.png http://img33.imageshack.us/img33/7613/img0200q.png |
Ben dit zelf nog nooit tegen gekomen in Navigon. Misschien eens opnieuw installeren?
|
Ik moet zeggen dat ik het ook al ben tegengekomen. Dacht dat het een foutje was. Maar dit weekend heb ik het weer gezien.
Er blijkt een update te komen volgens Novigon-twitteraccount maar deze zal niet voor snel zijn... |
Citaat:
|
Maar ja, een update is leuk, maar verhelpen die deze bugs wel? Voornaamste reden volgens mij om te updaten is denk ik in de eerste plaats nieuwe editie kaarten. Ik zal Navigon eens proberen te mailen met dit verhaal.
|
Citaat:
|
Misschien helpt het om er een mannenstem in te zetten;)?
|
@doceb goed idee; zal het zelf eens inspreken
|
Ik was weg van Bram, van de TomTom. Ik mis hem.
Volgens mij heb ik het probleem ook wel eens van links en rechtsaf. Ik zal hem eens veel laten navigeren deze week. Het was toch mogelijk dat je bovenin in kon stellen dat je kon zien hoe laat je ergens aan komt? Nu zie ik alleen steeds staan hoe hard ik rijd en ik krijg het niet veranderd. Ra ra. |
Citaat:
|
Citaat:
|
Citaat:
de tijd valt of staat met je gemiddelde snelheid ( tractor,verkeerslichten,remmen,...) |
Dat is het nu juist, dat op die kilometers tappen dat helpt niet meer. Er blijven kilometers staan en ik weet dat hij het eerst wel deed. Misschien moet ik het programma weer eens opnieuw installeren.
|
Is dat links en toch rechts of omgekeerd probleem nu opgelost?
Ik heb het nog steeds. |
Dat tappen bovenin doet het weer. Als ik bij ons de weg uitrijdt, maakt de weg een bocht naar links. Er wordt nog steeds gezegd dat ik rechtsaf moet. Daar is niet eens een weg. Hahaha
|
Citaat:
|
Heb hetzelfde probleem.
Heb al een paar keer meegemaakt dat als ik alleen op de stem rijd de verkeerde richting opgestuurdt wordt. |
Ha, op dit punt is hij ook mis. Navigon zegt dat ik links af moet(zie pijl) en dan rijd ik een dam van een land in, dus oprit voor een boer en ik moet rechtsaf en dat laat hij qua weg ook zien.
http://img46.imageshack.us/img46/700/img0712.png |
Zo we verzamelen ze wel, zo.
Ik kan bovenstaande situatie idd reproduceren (althans geprobeerd, weet niet op het precies hetzelfde is, Macbookto? Ik gokte Stroeerweg zal wel in Stroe liggen... en toen nog een routepunt in de buurt 'gespeld') Het is wel interessant dit, want je kunt het linksaf wel degelijk uitleggen / interpreteren. Eerst even een plaatje van hoe ik het te zien kreeg in simulatie modus: http://img251.imageshack.us/img251/7378/img0350h.png Even ervan uitgaande dat dit daadwerkelijk dezelfde situatie is als hierboven; kun je stellen dat je aan het eind van deze weg 2 x rechtsaf kunt. Dat valt de bestuurder niet uit te leggen, dus zou je het kunnen zien als een t-splitsing. In dit geval kun je 2 interpretaties geven; ofwel je kunt rechtdoor en rechtsaf ofwel je kunt linksaf en rechtsaf. Als de aanwijzing 'rechtdoor' zou zijn is dat net zo verwarrend als je zegt 'rechts afslaan' op een snelweg... Als de aanwijzing 'rechts afslaan' zou zijn, zou het verwarrend zijn omdat je 2 x rechtsaf kunt. Het verwarrende aan deze situatie is dus dat er links wel degelijk een 'weg' is, maar dat is natuurlijk niet echt zo. Een in- of oprit zal niet gezien worden als een weg. Daardoor is het echter niet minder verwarrend ;) Het is mij al eens opgevallen dat Navigon bij een afbuigende weg al meldt: 'schuin rechtsaf slaan' wat verwarrend is, omdat dat helemaal niet hoeft - ik moet daar gewoon de weg blijven volgen, ofwel rechtdoor. In bovenstaand geval zou het wat mij betreft logischer of duidelijker zijn als Navigon zegt: volg de weg of ga rechtdoor. Hmm. 't Is wel lastig. Zelf nakijken? Klik op deze koppeling (direct) op je iPhone: navigonNLD://route/?target=coordinat...8087/52.177956 |
Nog niet te spreken over de opmerking: "Let op, bocht!". Op het moment dat de snelweg een flauwe kroming maakt. En kom je op een provinciale weg inderdaad op een wegvak met een scherpe bocht met lagere adviessnelheden, dan ze houdt troela wijzelijk haar mond.
Of in steden waar je linksaf gestuurd wordt, 600 meter door een hele woonwijk wordt geleid om uiteindelijk op het stukje weg 20 meter verderop als je rechtsaf was gegaan terecht te komen. De algoritmes om de route te berekenen lijken duidelijk een voorkeur voor linksaf te hebben. |
Ja, Ballegooier dat is hetzelfde punt. Ik begrijp nu hoe ze aan die uitleg komen door jouw verhaal. Toen ik na het bezoek terugreed, werd er gezegd: rechtsaf. Terwijl het idd voor mij gewoon weg vervolgen was. Als ik echt rechtsaf zou zijn gegaan, was ik tegen de spoorrails aangereden. Aan het eind van die inrit.
Wat Sleurhutje opmerkte herken ik ook. Zo'n situatie komt bij ons in de buurt ook voor |
Het zou interessant zijn als we
Dezelfde route in TomTom zouden kunnen testen. Wie o wie? |
Eerder had ik een TomTom op mijn iPaq. Even proberen of ik een demo kan krijgen.
Ja, gelukt. " Na 200 meter houd links aan", zegt Bram van TomTom Dat vind ik veel logischer |
Ik begin me steeds meer te storen aan de onlogische instructies van Navigon. Bij een rotonde op een vaste route, geeft hij bijvoorbeeld ook aan dat ik naar rechts moet, terwijl de route gewoon rechtdoor vervolgd moet worden. Ik heb dit nu al bij 2 rotondes gemerkt op een 80km weg (N-weg) Laatst moest ik een uur navigeren alleen op instructies (ik wilde een time lapse maken tijdens het rijden, en die app kun je niet afsluiten) Dat werd een drama; echt niet te doen. Ik heb al ruim 2 jaar het geluid helemaal uit van Navigon, en ik weet onderhand wel weer waarom. Je valt van de ene verbazing in de andere...
|
Alle tijden zijn GMT +2. Het is nu 04:22. |